Фонд державного майна (ФДМ) готує до приватизації 7 комбінатів хлібопродуктів (КХП).

Про це повідомив заступник голови Фонду державного майна Тарас Єлейко 09 грудня 2020р., пише «Економічна правда».

«Для профільних інвесторів – власників аграрного бізнесу – це прекрасна можливість продовжити ланцюг створення додаткової вартості сільськогосподарської продукції. КХП будуть особливо цікаві для великих і середніх аграрних підприємств, які виробляють продукцію в районах розташування КХП », – підсумував Тарас Єлейко.

ФДМУ готує до прозорої приватизації 7 хлібокомбінатів по Україні:

  1. «Новопокровський КХП»;
  2. «Полтавський КХП»;
  3. «Радивилівський КХП»;
  4. «Неполоковецький КХП»;
  5. «Ніжинський КХП»;
  6. «Івано-Франківський КХП»;
  7. «Дунаєвецький КХП».

Ситуація, до прикладу, по  «Полтавському КХП» зараз не працює. Борги за підсумками 2019 р перевищили 40 млн грн. Кредитори стягують борги в судовому порядку.

 «Івано-Франківський КХП» працівникам не виплачують зарплату більше півроку. За підсумками першого півріччя заборгованість із зарплати перевищила 7,2 млн грн. За попередні роки штат підприємства зменшився в 5 разів і становить близько 30 осіб.

Ситуація по решті комбінатів, які заявлені до приватизації, не менш позитивна. Як сама держава визнає – що «не є найефективніший власником активів». Сумно визнавати, але ситуація яка є в секторальних напрямках економіки – саме це і підтверджує.

Загальна ситуація по Україні по імпорту/експорту борошна:

З початку 2020/21 рр. станом на 7 грудня Україна експортувала 70,5 тис. т. борошна, що на 92,8 тис. т. або на 57% менше показника аналогічного періоду 2019/20 рр. (163,3 тис. т). Це є мінімумом з 2012/13 рр.

Розвиток галузі:

Приватизація комбінатів хлібопродуктів (КХП) профільними інвесторами призведе до розвитку галузі, модернізації виробництва, збільшення робочих місць в територіальних громадах. Безперечно, це є позитивним моментом розвитку галузі.

Це відображуватиметься на обсягах виробництва різного виду, сорту та якості борошна що використовуватиметься для експорту для інших країн, так і для внутрішнього ринку країни.

Для профільних інвесторів приватизація дозволяє збільшувати додаткову вартість капіталу та створювати замкнутий цикл виробництва, від вирощування зернових до експорту готової продукції.

 «Самі по собі ці підприємства мають величезний потенціал. Комбінати будувалися як частина великої аграрної інфраструктури. Отримуючи зерно, комбінати перемелювали його на борошно, яке потім використовували для виробництва хліба. КХП мали потужні елеватори та доступ до залізниці…», – зазначає у своєму інтерв’ю ТАРАС ЄЛЕЙКО (заступник голови Фонду державного майна)

Залишити відповідь