Верховна Рада ухвалила законопроєкт про зниження ставки податку на додану вартість для окремих категорій продукції в агросекторі з 20% до 14%. Законопроєкт № 3656 був ухвалений в цілому на засіданні Верховної Ради 17 грудня. Його підтримали 255 народних депутатів.

Види операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції у наступних категоріях:

  1. велика рогата худоба, жива;
  2. свині, живі;
  3. пшениця;
  4. жито;
  5. ячмінь;
  6. овес;
  7. кукурудза;
  8. соєві боби;
  9. насіння льону, свиріпи, ріпаку, соняшнику та інших олійних культур;
  10. цукрові буряки.

Як повідомили автори законопроекту: “Зниження ставки ПДВ для аграрного сектору є одним з інструментів підтримки сільгоспвиробників. Подальша підтримка цього законопроєкту та його реалізація знизить податкове навантаження на виробників сільськогосподарської продукції, що, в свою чергу, дозволить зменшити вартість сировини для переробників такої продукції. Це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні”, – прокоментував законопроєкт міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Аналітики Інституту аграрної економіки, в свою чергу, наголошують – при такій ситуації висока ймовірність в якій експортер купує сільгосппродукцію в серпні, а експортує – у вересні. Тоді у вересні сільгосппідприємство недоплатить в бюджет частину ПДВ, а трейдер заявить її до відшкодування тільки в жовтні. У разі проведення необхідних перевірок з боку органів Державної податкової служби України цілком може статися, що ПДВ-відшкодування буде здійснюватися на початку січня, який відноситься вже до іншого бюджетному періоду, а саме – показниками держбюджету-2022. Зате, держбюджет-2021 недоотримає відповідні надходження у значні рази.

Плюси: в даному випадку відобразиться лише по короткостроковій політиці. В розрізі сум сплат в державний бюджет України. 

Мінуси: в довгострокоій перспективі, в масштабах країни призведе до колапсу оборотних операцій імпорту/експорту  сільськогосподарської продукції та їх ціноутворення.

На сьогоднішній день законопроект лише прийнятий більшістю народних обранців ВРУ. Очікується підписання Президентом України, лише при такій умові можуть вступити до виконання умови що прописані в прийнятому законопроекті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *