Ринок України на початку літа 2020 р очікував отримати рекордний урожай кукурудзи в 42-44 млн т, але через посуху на півдні і в центрі країни отримав антирекорд.

«У період травень-червень було підписано форвардних контрактів на обсяг понад 7 млн т кукурудзи. В реаліях країна отримала урожай, менше ніж 30 млн т, тому на експорт піде 20-21 млн т. На вході були очікування, що ціна кукурудзи піде вниз, а не вгору. Тому багато аграріїв продали багато врожаю кукурудзи вперед. Коли ж ціна пішла вгору, тоді і досягла $ 170-175 / т – законтрактовано значну частину форвардних контрактів з 7-8 млн т проданої кукурудзи », – прокоментував народний депутат України 8-го скликання, член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошниченко

Він також зазначив, що зростання відбулося на $ 70-80 / т з початку сезону до сьогоднішнього рівня. А також, зараз при ціні в $ 230 / т почалися дефолти аграріїв щодо невиконання форвардних контрактів.

«Це велике питання з точки зору управління ризиками як аграріями, так і трейдерами-експортерами, але угоди треба виконувати або шукати ринкові і цивілізовані шляхи виходу, в кожному випадку індивідуально по кожному контракту і контрагенту. З України ми вивезли тільки 8,1-8,3 млн т », – повідомив він.

Відмітимо, що попит на кукурудзу на міжнародному ринку стабільний і буде рости в 2021 р головним чином завдяки Китаю. Китай, в лютому-березні озвучить і позначить свої нові плани щодо її закупівлі та попиту.

В 4 кварталі 2020 року Україна експортувала кукурудзи на $ 1,64 млрд. Це на 8% більше, ніж за аналогічний період 2019 року, коли було вивезено зерновий на $ 1,52 млрд. Про це свідчать дані Державної митної служби України.

При цьому, в натуральному вираженні обсяги поставок кукурудзи скоротилися на 10%. Якщо в 4 кварталі 2019 року експорт кукурудзи з України становив 9,75 млн т, то в 4 кварталі 2020 року – 8,77 млн ​​т.

Збільшення експорту в грошовому вираженні обумовлено зростанням цін на зернову в 2020 р А зменшення поставок в тоннах – зі значним зниженням врожаю культури.

Прогнозується, що тенденція підвищення цін на експорт кукурудзи в 1-2 кварталі 2021р. буде спостерігатись і надалі.

Вже в Академії (НААН України) повідомили про те, що українські селекціонери вже сфокусувалися на адаптації культур під зміни клімату – він буде направлений на створення нових високопродуктивних сортів і гібридів з 259 культур, які вирощуються в Україні для реалізації цілей по збільшенню обсягів збору кукурудзи.

Залишити відповідь