Інформуємо Вас , що 26 жовтня на майданчику Аграрної біржі ПАТ «Аграрний фонд»  розпочав форвардну програму   закупівлі зерна врожаю 2018 року.

Форвардні закупівлі зерна – одна з програм державної підтримки аграріїв, що передбачають придбання товару на організованому аграрному ринку  у визначений час та на визначених умовах у майбутньому.

 

Програма форвардних  закупівель  – це  ефективний, зручний та вигідний для аграріїв механізм отримання фінансової підтримки  на ключових стадіях вирощування майбутнього врожаю. Відсутність посередників та можливість доступу  до більших ринків – основні переваги форвардних закупівель.

 Фінансування форварду буде здійснюватися двома траншами.  Перший транш – 65 % від загальної вартості контракту виробник отримає одразу після підписання угоди,  решту  – 35 % виробник отримає після збору врожаю  та остаточної поставки його ПАТ «Аграрний фонд».

Зокрема, ПАТ «Аграрний фонд» планує на майданчику Аграрної біржі  закупити більше мільйона тонн зерна, співпрацюючи, як і раніше, і з великими агроходингами, і з малими та середніми фермерськими агрогосподарствами.  Загальна сума фінансування агровиробників, за попередніми підрахунками,   складатиме 3,1 млрд грн.

Широке застосування такого інструменту як форвард допоможе вирішувати  питання цінових коливань та запровадить певну традицію закупівель на майбутнє – тим самим розширюючи можливості для учасників і надаючи їм більш гнучкий та адаптивний для їх бізнесу перелік біржових інструментів.

Прес-служба Аграрної біржі

e-mail: press@agrex.gov.ua