Станом на 8 квітня у форвардній кампанії 2014 року прийняли участь 410 сільгосптоваровиробників, з якими Аграрний фонд уклав угоди на поставку до державних запасів 825 тис. тонн зерна майбутнього врожаю.

Рівень авансування першим траншем становить 98%, згідно чого у виробництво зернових спрямовано 736 млн грн державної підтримки.

Нагадуємо, що авансування форвардних контрактів в 2014 році здійснюється за формулою 50%+20%, з яких: 50% виплачується під час укладання договору та 20% – навесні, за результатами взяття на страхування відповідних посівів після початку їх вегетації. Для ярих та круп’яних культур авансовий платіж становитиме 70% єдиноразово.

Страхові компанії здійснюють огляди посівів для взяття їх на страхування поступово пересуваючись з півдня на північ. В міру надходження відповідних актів Аграрним фондом здійснюється виплата додаткового авансового платежу. На сьогодні вже спрямовано додаткове авансування до аграріїв 13 регіонів, за останній тиждень розпочато авансування у Львівській та Сумський областях.

На сьогодні сума перерахованого Аграрним фондом 20-відсоткового платежу склала 65,3 млн грн або 23% від обсягу, який підлягає додатковому авансуванню.

Наразі додаткове фінансування отримали 118 контрагента з 15 областей.

Нагадуємо, що виплату додаткового авансування запроваджено в кінці березня. Аграрний фонд здійснює її виплату протягом одного банківського дня після пред’явлення страховими компаніями актів про прийняття відповідних посівів на страхування.