Росію очікує дефіцит свинини

Найближчим часом російським споживачам слід готуватися до суттєвого подорожчання м’яса та ковбасних виробів. Так, деякі виробники м’ясної продукції в РФ вже анонсували цінове зростання на 10% у найближчі тижні і це лише початок тривалого процесу. До кінця місяця подорожчання м’ясопродуктів сягне 20%.

Така ситуація на м’ясному ринку Росії стала наслідком проведення торгових війн, які ця країна намагається вести з усім світом. Так, через заборону поставок м’яса свиней і живих тварин із країн ЄС та України, з початку року закупівельні ціни на м’ясо свиней в живій вазі вже зросли на 40% до позначки, яка перевищила 100 рублів за кг (за курсом НБУ станом на 7 квітня 100 російських рублів коштують 32,82 грн). Зокрема в Центральному регіоні, який є одним з найбільших споживачів свинини як власне російського виробництва, так і розподільчим центром для поставок імпортної продукції Ціна становила 102 рублі за кг живої ваги.

Слід зазначити, що дефіцит свинини в Росії оцінюється переробниками на рівні 500-700 тис. тонн і без надходження імпортної продукції власні виробники у середньостроковій перспективі покрити його не в змозі. Зазначимо, що за інформацією Національної спілки свинарів Росії з січня по лютий поточного року імпорт свинини на територію Російської федерації скоротився на 14% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становив 56 тис. тонн. Навесні процес скорочення також триває.

ААА

Торгова війна з Україною буде дорого коштувати російським споживачам

Наслідком розпочатою Росією торгівельної війни з Україною стане збільшення поставок пальмової олії до Російської Федерації. Скорочення поставок якісної молочної продукції з України, в першу чергу твердих сирів на тлі дефіциту продукції власного виробництва, стане поштовхом до збільшення виробництва фальсифікату. Так, Національний союз виробників молока Росії ще раніше почав бити на сполох і інформував громадськість про стрімке зростання обсягів використання рослинних жирів замість тваринних при виробництві молочної продукції.

За оцінками виконуючого директора Малазійської ради виробників пальмової олії Кальяна Сундрама  в поточному році обсяг імпорту пальмової олії до Росії зросте до 800 тис. тонн проти 750 тис. тонн роком раніше. А у найближчі п’ять років прогнозується збільшення поставок пальмової олії  на територію Російської Федерації до 1 млн. тонн.

Таке стрімке зростання замінника тваринних жирів може призвести до занепаду молочної галузі Росії та суттєвого скорочення виробництва якісних молочних продуктів. Судячи з усього, запевнення російських чиновників що Білорусь компенсує втрати від заборони імпорту української «молочки» не більше ніж дешевий PR.

ААА