Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ. Про це повідомила пресслужба Офісу Президента.

Нагадаємо, 17 грудня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», яким пропонується знизити ставку ПДВ із 20% до 14% для аграрного сектора. Відповідне рішення підтримали 255 народних депутатів України.

Документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.

Також реалізація норм закону знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо, законопроект про зниження ставки ПДВ на зерно до 14% було направлено на підпис Президенту 19 січня. Підписання очікується протягом 15 днів.

«Українська зернова асоціація» (УЗА) підтримує зниження ПДВ для операцій із зерновими та олійними культурами з 20% до 14%, що позитивно вплине на зерновий ринок України.

Про це повідомляє прес-служба УЗА.

Відзначається, що таке зниження зменшить ризики для експортерів з повернення сум ПДВ та сприятиме детінізації зернового ринку України.

На думку експертів УЗА, зниження ПДВ на зернові та олійні культури позитивно вплине і на ситуацію з бюджетом, і на ринок зерна і експорт. Зокрема, зменшення ПДВ на продукцію, займає левову частку експорту України зменшить потребу держави у відшкодуванні сум податку експортерам з бюджету.