Вперше в Україні пройшов щоквартальний загальний аукціон з продажу необробленої деревини на базі електронної торгової системи Аграрної біржі. Торги відбулися 14 лютого 2017 року.

В Україні проведення аукціонів на електронних майданчиках впроваджується досить успішно. В цьому можна впевнитись на прикладі ефективної роботи таких систем в Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, Фонді Державного майна України, тощо.

На думку лісокористувачів, ринок продажу необробленої деревини України давно потребує реформування саме в цьому напрямку. Впровадження щоквартального загального аукціону з продажу необробленої деревини на базі електронної торгової системи Аграрної біржі, дасть можливість оптимізувати торгові процеси та знизити витрати покупців.

Перевагами впровадження продажу необробленої деревини в електронному форматі на відміну від класичних голосових торгів є формування прозорості ціноутворення, можливість брати участь у торгах з будь-якої точки України в on-line режимі та підвищення рівня здорової конкуренції між покупцями. Крім того, електронні торги унеможливлює появу змови щодо ціни та розподілу лотів.

Лісокористувачі Луганської області на найвищому рівні оцінили результати роботи Електронної торгової системи. З огляду на необхідність розбудови прозорого ринку, рекомендовано Аграрній біржі вийти з пропозицією до Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства лісових ресурсів України щодо впровадження проведення щоквартальних аукціонів з продажу необробленої деревини по всім регіонам України на базі електронного майданчику Аграрної біржі.