Верховна Рада України запланувала на розгляд три важливі аграрні законопроекти на цьому пленарному тижні.

Посилання на офіційний сайт Верховної Ради України.

Повідомляється, що на розгляд парламенту винесено ряд наступних законопроектів:

  • 2064«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні»;
  • 6199«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки»;
  • 6070«Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу».

За попередніми підрахунками, від 15 до 30 млрд грн. вдасться додатково залучити в бюджет держави, завдяки закону №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

На вчорашньому засіданні (від 14.12.2021р.) Верховна Рада розблокувала підписання законопроекту №5600. Стало відомо, що депутати відхилили усі внесенні постанови, що дало змогу розблокувати підписання законопроекту. Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що законопроект №5600 розблоковано і може йти на підписання.

Найсуттєвішою зміною цього законопроекту стало запровадження мінімального податкового зобов’язання. Це умовний відсоток від нормативної грошової оцінки власних або використовуваних с/г земель, нижче за яке загальне податкове навантаження не може бути. Тобто компанія, ФОП і навіть фізособа за встановленими для них правилами розраховують кількість сплачених податків і порівнюють суму з розміром мінімального податкового зобов’язання. Якщо умовне зобов’язання вище фактично оплаченого, то доведеться доплатити до бюджету.

Таким чином, для частини аграрного бізнесу, в основному середнього та великого, ця зміна швидше за все нічого не змінить, проте для малих виробників і ФОП це збільшує податкове навантаження. Щоправда, варто зауважити, що законодавець знизив обумовлений вище коефіцієнт від НГО для сімейних фермерських господарств, зареєстрованих у формі ФОП на 50%, проте тільки для тих, які є платниками єдиного податку 4 групи і не ведуть іншого бізнесу.