Відновлювана енергетика (ВДЕ) – це не лише сонце та вітер. До ВДЕ належать також геотермальна енергія, гідроенергія, рідке та тверде біопаливо (біоетанол, біогаз, відходи деревини). 

Україна може відмовитися від імпорту газу протягом 5 років, якщо крім нарощування власного видобутку природного газу, буде працювати над збільшенням виробництва біогазу.

Таку думку висловив голова правління національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Цій меті ми можемо досягти протягом 5 років. Успіх буде залежати від трьох чинників:

Перший напрямок – нарощування видобутку газу. Ми маємо потенціал і приклади, які надихають », – зазначив Юрій Вітренко.

Другим напрямком є ​​збільшення виробництва України біогазу.

«Якщо поглянути на більш загальну картину, то для досягнення самодостатності, крім нарощування власного видобутку природного газу, повинні працювати також над збільшенням виробництва біогазу. Це постійне і безпечне для навколишнього середовища рішення. Є величезний потенціал для виробництва біогазу, Україна – найбільша за територією країна в Європі. Земля значно дешевше, ніж в Західній Європі, тому у нас є великі можливості для побудови сонячних, вітрових електростанцій і виробництва біомаси. У нас розвинутий сільськогосподарський сектор, що також важливо для виробництва біогазу », – сказав Юрій Вітренко.

Третій напрямок – є підвищення енергоефективності для досягнення Україною енергетичної незалежності.

«Україна вдвічі менше енергоефективна, ніж середньостатистична країна Східної Європи. Можна було б сказати, що це добре для газової галузі – українці споживають багато природного газу. Однак для досягнення енергетичної незалежності України повинна працювати над зменшенням неефективних витрат енергії. Найдешевша і надійна енергія – це та, яку ви не витратили даремно », – підсумував Юрій Вітренко.

Зростання цін на газ не проходить безслідно для України. З початку осені цього року на торгах на Українській енергетичній біржі ціна природного газу вже побила декілька абсолютних рекордів за всю історію.