З початку 2020/21 МР станом на 15 березня експорт зернових з України досяг 33,41 млн т.

Про це свідчать дані «Інформаційно-аналітичного порталу АПК України».

Експорт зернових в цьому сезоні на ▼ 9,98 млн т або 23% нижче за результат за аналогічний період минулого маркетингового року (43,39 млн т).

На звітну дату в розрізі зернових культур з України експортовано:

пшениці – 13,89 млн т (на ▼ 3,29 млн т або 19,16% нижче за аналогічний період 2019/20 МР);

ячменю – 4,04 млн т (▼ 56 т);

жита – 1,7 тис. т (▼ 3,3 тис. т, 66%);

кукурудзи – 14,9 млн т (▼ 6,69 млн т, 31,01%).

Таким чином, з України вже експортовано 79,38% обсягу пшениці, згідно з додатком до зернового Меморандуму (граничний обсяг експорту пшениці склав 17,5 млн т).

В той час, Китай планує наростити поставки українського продовольства.

Про це заявив посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, головою української частини Комісії зі співпраці між урядами України і КНР Ольгою Стефанішиной, пише «Урядовий портал».

Відзначається, що учасники зустрічі обговорили напрямки збільшення взаємного товарообігу та інвестиційного співробітництва.

Згідно з повідомленням, українська сторона проінформувала представників КНР про хід консультацій з бізнесом по їх зацікавленості в розвитку окремих напрямків торгівлі з Китаєм і пріоритетних галузей інвестиційного співробітництва.

Відзначається, що серед пріоритетних напрямків інвестицій боку бачать:

  • сільське господарство (розвиток індустріальних парків з аграрним ухилом, виробництво і постачання сої, вирощування ВРХ);
  • екологічні проекти (переробка вторинної сировини);
  • розвиток інфраструктури (контейнерних залізничних перевезень, портової та аеропортної інфраструктури, виробництво електроавтобусів, проекти «смартсіті»);
  • інші.

Крім того, Ольга Стефанишина і Фань Сяньжун домовилися прискорити розробку дорожньої карти реалізації «Програми співробітництва України і КНР в Ініціативі спільного будівництва« економічного пояса шовкового шляху» і «Морського шовкового шляху 21 століття»(скорочено «Програма «Пояс і Шлях»). Відповідна програма була підписана на 4-му засіданні Комісії і дає можливість українському бізнесу у співпраці з китайськими партнерами отримувати адміністративну підтримку КНР і доступ до фінансування проектів в пріоритетних напрямках.