Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5208 нотаріусів.

Всього заяв – 5849, із них погоджено 5172, в черзі на розгляд – 4, відмову отримали 673.

Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Налізуючи становлення ринку землі в Україні. Експерти відзначають, що агрохолдинги зможуть зберегти у користуванні більшу частину землі, що орендується, для чого підпишуть договори про оренду з її новими власниками — своїми співробітниками. Але в середньостроковій та довгостроковій перспективі великі агрокомпанії поступово поступатимуться місцем середнім і малим.

До 2024 року агрохолдинги збережуть за собою більшу частину землі, що орендується завдяки використанню механізму викупу сільськогосподарських ділянок через співробітників. Однак у довгостроковій перспективі великі агрокомпанії поступляться місцем середнім і малим – думка експертів

Таким чином, агрохолдинги зможуть продовжити орендувати землю і не будуть змушені її викуповувати. За прогнозами Кравцова, через малі обсяги землі, що продається, до моменту старту ринку для юридичних осіб (2024 р.) тільки 3-5% сільськогосподарської землі буде викуплено.

У 5 років карта оброблюваної землі трохи зміниться. А от у середньостроковій та довгостроковій перспективі великі агрокомпанії поступово поступатимуться місцем середнім і малим, що зумовлено їхньою економічною ефективністю, що росте.