3-4 червня 2015 року Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно із компанією «A7 CONFERENCES» вперше провели «Український форум з аграрної та продовольчої стратегії» в Національному комплексі «Експоцентр України». Захід пройшов в рамках XXVII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2015».

Форум став унікальною платформою для спілкування та співпраці між українськими та міжнародними фінансовими інституціями. Захід в рамках офіційного візиту відвідали шість закордонних делегацій з метою вироблення механізму подальшого співробітництва в аграрному секторі, а також детального опрацювання потенційних контрактів у сфері фінансування сільськогосподарських підприємств України.

«Малі та середні підприємства України потребують нагальної фінансової підтримки. Наразі Європейський Союз згенерував через банківські установи України 80 млн. євро для надання бізнес спільноті України доступу до міжнародних кредитів», – зазначив Ян Томбінский, Голова представництва ЄС в Україні.

Владислава Рутицька, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції наголосила: «Ми тісно співпрацюємо з урядом Канади, а також з такими міжнародними інституціями, як Міжнародна фінансова корпорація, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк над таким важливим фінансовим інструментом, як аграрні розписки, що покликаний задовольнити потреби малих та середніх підприємств в обіговому капіталі. Хочу також підкреслити, що в рамках «Українського форуму з аграрної та продовольчої стратегії» було обговорено ряд важливих стратегічних  питань між представниками бізнес – спільноти, уряду та іноземними інвесторам, а також підписано низку  угод з нашими міжнародними партнерами, зокрема Декларацію про наміри щодо фінансування аграрних проектів з Європейським інвестиційним банком.»

Олена Волошина, Керівник діяльності IFC в Україні – однієї з найбільших міжнародних компаній-інвесторів в аграрний сектор України, відмітила: «Ми активно працюємо над тим, щоб допомогти місцевим компаніям отримати доступ до фінансування та нових технологій, а також продемонструвати конкурентні переваги сектора інвесторам, що сприяє залученню нових інвестицій».

Доповідачами Форуму також виступили Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України, Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України, Ніколя Верле, Керівник групи з сільського господарства і санітарії та фітосанітарії в рамках групи підтримки ЄС для України, Роман Ващук, Посол Канади в Україні, Хайнц Ольберс, Директор з питань кредитування Східного партнерства та Центральної Азії, Європейський інвестиційний банк, Джеремі Кейп, Партнер Лондонського офісу Dentons, Джон Шморгун, Президент Agrogeneration та багато інших.

«Сьогодні вирішення проблеми обмежених ресурсів, яка не дозволяє сектору розвиватися динамічно, вимагає насамперед від бізнесу високого рівня відповідальності та готовності правильно реагувати на виклики часу», – зазначив Олександр Гроссу, Керівник Управління корпоративного бізнесу АТ «Укрексімбанк».

Форум підтримала міжнародна юридична фірма Dentons у якості Ексклюзивного юридичного партнера, Baker Tilly у якості Ексклюзивного аудиторського партнера, Перша Логістична Компанія, ГО AgroReforms.UA та Western NIS Enterprise Fund як Партнери, Інтерфакс-Україна – Генеральний інформаційний партнер, Еспресо ТВ – Генеральний медіа-партнер, Офіційні медіа-партнери – UBR, Європейська правда та AgroІmena, MBA-партнер – Бізнес-школа МІМ-Київ.

Серед медіа-партнерів: Апостроф, AgroNews, Аграрна біржа, Центр транспортних стратегій, Фінансовий директор, Platfor.ma, Fixygen, Інформаційний партнер – Європейська Бізнес Асоціація в Україні. Подія пройшла за підтримки Единбурзької бізнес-школи у Східній Європі, Києво-Могилянської бізнес-школи, Київської Школи Економіки, Американської Торгівельної Палати в Україні та Українського клубу нерухомості URE Club.

Для тих, хто не зміг відвідати форум на www.a7conf.com/agro доступний повний запис та детальна інформація про захід.

Для додаткових питань, будь ласка, зв’яжіться з Наталією Шерекіною, тел. +38 044 227 27 77, +38 097 501 18 65, natalya@a7-group.com

Фотозвіт:

OG_20150603_692338_Small   OG_20150603_692387_Small   OG_20150603_692406_Small

OG_20150603_692426_Small   OG_20150603_692487_Small   OG_20150603_692639_Small

OG_20150603_692857_Small   OG_20150603_692895_Small   OG_20150603_693082_Small