Україна і Саудівська Аравія в рамках візиту Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка в цю близькосхідну країну ведуть переговори про постачання українського зерна. Як повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень під час III Міжнародного конгресу “Зерновий Олімп” у Києві у вівторок, раніше М. Присяжнюк з цією ж метою побував в Бангладеш і в ряді інших країн. “Міністерство веде постійний пошук покупців українського зерна на зовнішньому ринку. Ми розуміємо, що це Африка, Південно-Східна Азія, а також ще цілий ряд країн. У тому числі обговорюється питання з Китаєм “, – сказав він.
Як повідомлялося, Мінагропрод збільшив прогноз експорту зернових в 2011-2012 маркетинговому році (МР, липень-червень) до 27 млн ??тонн з 24 млн тонн. Згідно з прогнозом Мінагропрод, урожай зернових в поточному році очікується на рівні 55 млн тонн. При повному забезпеченні внутрішніх потреб країни та формуванні необхідних перехідних запасів експортні можливості в 2011/12
МР складуть 27 млн ??тонн. Україна станом на 14 листопада 2011 намолотила 54 060 000 тонн зерна,
що на 31,2% більше, ніж на аналогічну дату 2010 року. Зернові та зернобобові зібрані з 14,8 млн га, або 96% прогнозу.
За матеріалами Інтерфакс
23 thoughts on “Мінагропрод веде переговори із Саудівською Аравією щодо експорту українського зерна”
Comments are closed.