Розвиток малих і середніх аграріїв значно важчий, ніж великим гравцям ринку, але кумулятивний ефект, який їхня діяльність приносить українській економіці, дуже потужний.

Кабінет Міністрів України 23.12.2021р. вніс зміни до Постанови № 1102 щодо надання безвідсоткових кредитів сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи. Ці кредити будуть спрямовані на придбання до 20 га землі сільськогосподарського призначення через Укрдержфонд.

Суми збільшено вдвічі – до 1 млн. грн. І термін погашення так само пролонгований на вдвічі довший строк – до 10 років. «Жодних відсотків за ними аграріям платити не доведеться», – повідомив Роман Лещенко (Міністр аграрної політики та продовольства України). На наступний рік за цією програмою вже передбачено й буде виділено 100 млн. грн. За необхідності, сума буде ще збільшена.

Змінами до Постанови враховано розподіл коштів між регіонами та усунено диспропорції між обсягами коштів, які можуть бути спрямовані на кредитування. Кабінет Міністрів України Постановою визначив:

  • зміни підходу до розподілу коштів між регіонами для надання фінансової підтримки на поворотній основі;
  • збільшити розмір фінансової підтримки до 1 млн грн на одне фермерське господарство;
  • сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи надати фінансову підтримку для придбання землі сільськогосподарського призначення;
  • процедуру перерозподілу коштів, якщо фермерське господарство-переможець конкурсу відмовляється від фінансової підтримки або укласти договір неможливо;
  • надання безповоротної фінансової підтримки фермерським господарствам через Укрдержфонд.

«Вважаю, що на рівні з запуском Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (який дозволить нам профінансувати аграріїв, що обробляють до 500 га землі, на суму 24 млрд грн) – ми сьогодні посилили ще один дуже важливий фінансовий інструмент для невеликих сімейних фермерських господарств» – повідомив міністр.