Добігає кінця 2017 рік, перегортається чергова сторінка української історії. Події цього року вплинули на сучасний економічний та політичний стан держави. Триваюча війна на Сході України – це виклик українському народу, з яким ми намагаємося впоратись, розуміючи, що сила нашої держави лише в її єдності та економічному зростанню.

Аграрний сектор, незважаючи на вкрай складну ситуацію в країні, продовжує працювати й нарощувати темпи виробництва. Навіть складні погодні умови в цьому році не завадили зібрати рекордний врожай 62,338 млн/т зерна. Саме тому аграрний сектор називають важливою стратегічною галуззю вітчизняної економіки, який не лише зберігає продовольчу безпеку та незалежність нашої держави, надає значній частині сільського населення робочі місця, але й  забезпечує позитивне зовнішньоторговельне сальдо, залучає міжнародні інвестиції та приваблює своїм потенціалом міжнародні компанії.

Для України, як для аграрної держави, яка останніми роками демонструє рекордні показники валового збору врожаїв, велике значення має розвиток міжнародної торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Експорт товарів і послуг з України в 2017 році зріс на 18,5% порівняно з минулим роком.

В структурі загального експорту України в 2017 році найбільшу частину зайняла продукція агропромислового комплексу та харчової промисловості, що склало 41,3%. Аграрний сектор в черговий раз продемонстрував великий ресурс для подальшого розвитку та виходу України у лідери світових виробників сільськогосподарської продукції.

Безумовно, сільськогосподарська галузь потребує проведення складних і непопулярних реформ, щоб нарешті були створені умови для ефективного розвитку аграрного сектору на стратегічних пріоритетних напрямах, які передбачають єдність економічних, соціальних і екологічних інтересів суспільства. Вважаю, що одним з таких кроків має бути запровадження в Україні відкритого ринку землі, оскільки це розкриє нові можливості залучення додаткових  інвестицій, створення сприятливих умов для ведення малого та середнього бізнесу. Цілком впевнений у популярній тезі, що розвинена сільськогосподарська галузь – це основа економіки України і запорука добробуту українців.

Підводячи підсумки року що минає, хотілось би зазначити, що Аграрна біржа продовжує впровадження в українські реалії сучасних світових тенденцій біржової торгівлі, забезпечуючи на сьогодні продаж активів неплатоспроможних банків, проведення земельних торгів, а також аукціонів з відчуження іншого майна.

Прихід ІT технологій в Україну та поступове їх проникнення в нові сфери діяльності не оминув зокрема і біржі. В 2017 році Аграрна біржа на своєму майданчику розпочала проводити аукціони з необробленої деревини, які  відбуваються в електронній формі з використанням сучасної технології електронної торгової системи. Наразі представники державних лісогосподарських підприємств з 10 регіонів України приймають участь в квартальних та додаткових  аукціонах. Впровадження електронних аукціонів розхитало потужні корупційні схеми, коли ресурс продавався за згодою сторін, а частина коштів зникала у невідомому напрямку. Так за результатами он-лайн аукціонів останніх трьох  кварталів держава додатково отримала 222, 742 млн грн. Це доводить ефективність та безпеку проведення електронних торгів, адже у всьому цивілізованому світі біржі обрали саме он-лайн торгівлю, адже це спрощує як сам процес торгів, так і унеможливлює, на жаль, звичні для нас, але неприйнятні в цілому корупційні складові, які так притаманні традиційним торгам “з молотка”.

Додатковою перевагою електронних торгів є інформаційна відкритість, доступність. Наприклад, за результатами торгів Аграрна біржа здійснює формування біржових котирувань та на замовлення клієнтів виконує моніторинг показників ринкового (позабіржового) ціноутворення на окремі групи товарів і, крім того, проводить аналіз ринку для загального ознайомлення.

Створення сучасних умов для впровадження ІТ технологій в біржовій торгівлі – крок у майбутнє, яке вже настало! Тож маючи лідерські якості вважаю, що досить нашій державі пасти задніх.

Так склалося, що наші партнери згодом стають нашими друзями. Щиро вітаю всіх вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай 2018 рік буде сповнений гарними справами та добрими звістками, що дають віру у майбутнє і надихають до нових звершень на благо розвитку рідної держави. Бажаю процвітання, благополуччя, миру та злагоди.  Нехай все омріяне, обов’язково здійсниться в новому році!