Частка сільськогосподарської продукції в українському експорті протягом 19 років зросла більш ніж 4 рази. У 2001 році вона становила 9%, а за станом на 2020 рік – 38%.

Про це повідомляє прес-служба «Українського інституту майбутнього» (Ukrainian Institute for the Future) на своїй сторінці в Facebook. Джерело: https://www.facebook.com/UkrainianIF/posts/4821379927924064 

«Так, структура експорту характеризує роль України у глобальному просторі як постачальника сільськогосподарської продукції. Зокрема, частка промислової продукції в українському експорті з 2001 року скоротилася на третину (на 28 в.п.).  А частка металургійної промисловості скоротилася більш ніж вдвічі (на 23 в.п. )

Тобто, експортуючи сировину і не виробляючи продукцію, ми знижуємо частку технологічності в економіці нашої держави. Внаслідок чого стаємо сировинним придатком для країн з розвиненою економікою. І це відбувається через те, що Україна не має власної стратегії.

Детальніше дізнатися про економічні підсумки 30 років незалежності України та рекомендації для уряду на найближчі 5-10 років, які дозволять досягти бажаного сценарію майбутнього нашої країни, можна за посиланням: https://uifuture.org/publications/30-rokiv-nezalezhnosti-ukrayiny-ekonomichni-pidsumky/?fbclid=IwAR1VSuQYpB5YZc5UB1CvWMJgZpPsVck6qul5ZxQIX_iB-W_4LZ2Iywt07Tk « – йдеться в посиланні.

Фахівці відзначили, що експортуючи сировину і не виробляючи продукцію, Україна знижує частку технологічності в економіці.

«В результаті стаємо сировинним придатком для країн з розвиненою економікою. І це відбувається тому що Україна не має власної стратегії », – заявили експерти.