У 2022 році інвестори називають галузь сільського господарства як одну із найдоцільніших для інвестиційної діяльності. Про це пише Forbes.ua

У цьому році експерти виділяють сектор нерухомості, логістики та IT, а також ринок сільського господарства як галузі, які інвестиційно привабливі для бізнесу.

«Оптимізація в сільському господарстві за допомогою програмного забезпечення — це дуже перспективний напрямок», — зазначає керуючий партнер Chernovetskyi Investment Group Володимир Кривко.

В Україні ще продовжує формуватися ставлення приватних інвесторів до сільгоспземлі як до потенційного активу. Ринок землі було відкрито лише 5 місяців тому, і кількість угод наразі невелика. Як звітує Міністерство аграрної політики та продовольства України, на 28 листопада 2021 р. було укладено 47,2 тис. угод на 121,5 тис. га землі (міністерство рахує всі угоди, зокрема договори обміну, дарування та ін.). Якщо говорити, власне, про угоди купівлі-продажу земель сільгосппризначення, то згідно з проєктом «Земельна карта України», на 29 листопада 2021 р. їх  —18,6 тис. (на придбання 67,5 тис. га землі). Аналітики оцінюють дохідність інвестицій у земельні наділи на рівні 7-10%.

Як зазначив Сергій Пагер, керуючий адвокат Адвокатського бюро «Сергія Пагера», головні переваги землі як активу в тому, що це обмежений ресурс. Крім того, попит на цей вид інвестицій сьогодні є більшим, ніж пропозиція. Тому інвестор відразу може отримати гарантований дохід від здачі землі в оренду. Прибутковою є і купівля та концентрація в одних руках пулу земельних ділянок. Наприклад, ділянки площею 50 га, 100 га — це цікавий пул. До речі, зважаючи на нинішні ціни, інвестор, у якого є $100 тис., може придбати 40-80 га.

«Як актив земельна ділянка сільськогосподарського призначення не вимагає поточних капіталовкладень. Ліквідність активу висока. Крім того, за рахунок придбаної землі можна отримати додаткове фінансування на придбання тієї ж землі або кредитування нових проєктів», — зазначив Сергій Пагер

За словами експертів, інвесторам варто тримати частину портфеля в ліквідних активах в Україні, а частину — у зарубіжних інструментах. Цим самим вони зможуть нівелювати геополітичні ризики на зразок можливої військової агресії РФ.

«Щоб не втратити накопичення, я раджу новачкам не заглиблюватися в галузеву аналітику та не намагатися вгадати, де дно, а де вершина. Заробити це допоможуть час та диверсифікація», — каже засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан.