Зазвичай ціни на зернові в кінці січня на початку лютого відправляються в корекцію, яка триває до квітня. Для пшениці січневий хай (локальний максимум) стає сезонним піком, кукурудза ж робить ще один виток росту в квітні-травні.

Таку думку висловив аналітик Zernotorg.ua Олександр Тищенко

«Це і є та сезонність про яку часто говорять. Відтак, зниження зазвичай пов’язане із падінням торгівельної активності в Китаї на фоні тривалого святкування китайського Нового року, але це більше впливає на ринок кукурудзи. Також в цей період активно збирають урожай зернових в Латинській Америці, а Австралія, яка два останні сезони збирає рекордний урожай пшениці, активно експортує її в країни Азії», — пояснив експерт.

За словами аналітика, ще одним фактором, який відтискає ціни вниз є зниження ліквідності ринку пшениці в другій половині сезону, оскільки основний обсяг експортується до Нового року.

Олександр Тищенко акцентував, що це традиційні фундаментальні фактори, які присутні на ринку кожен рік.

«Але в цьому МР ми отримали новий чинник про який вже багато говорили — можливість повномасштабного військового конфлікту між Україною і РФ. Це фактор, який негативно впливає на попит на наші зернові, оскільки покупці не матимуть гарантій вивезення законтрактованих обсягів в разі загострення», — прокоментував аналітик.

За словами експерта, зараз на фізичному ринку України спостерігається стриманий попит з боку імпортерів, при цьому зросла кількість пропозицій з боку продавців.