Аграрний фонд України планує закупити за форвардними контрактами 1,294 млн тонн зерна врожаю 2012 року, розпочавши закупівлі з 30 березня. Про це повідомляють в Агарному фонді.

Зокрема, заступник генерального директора Аграрного фонду Ігор Якубович повідомив, що наразі узгоджується порядок формування цін на збіжжя, вже отримано попередні заявки від сільгосптоваровиробників на закупівлю 500 тис. тонн зерна.

«Механізм заставних закупівель – це фактично маловідсоткове кредитування за ставкою Національного банку України, яка буде відчутно меншою від ставки комерційних банків і становитиме не більше 8%. Крім того, процедура отримання кредитних коштів значно простіша, ніж у комерційних банках», – зазначає Якубович.

Закупатися буде продовольче зерно: пшениця 2-4 класів та жито 1-3 класів. На ці цілі передбачено використати 7,2 млрд гривень.
Закупівлі відбуватимуться за механізмом оплати в 2 етапи: авансовий платіж 50% вартості – за умови укладання форвардного біржового контракту, та 50% за умови виконання сільгосппідприємством форвардного біржового контракту.
Сільгоспвиробник повинен доставити зерно на визначений зерновий склад не пізніше 1 листопада 2012 року. Остаточний розрахунок із сільгосптоваровиробником на підставі рішення Комісії Аграрного фонду має бути здійснено не пізніше 1 грудня 2012 року.

Міністерство аграрної політики та продовольства