Згідно офіційної статистики Держстату України, за 9 місяців 2013 року в Україні було зареєстровано 584 товарні біржі (без врахування фондових бірж), практичну діяльність з яких здійснювали 218. Згідно даних Держстату України, державна Аграрна біржа є лідером з організації біржової торгівлі в Україні, зайнявши майже 36% ринку. Саме показники державної служби статистики доводять ефективність функціонування державної біржі на біржовому ринку, а з іншої сторони – показують потребу учасників ринку  у використанні біржових торгів.

“Аграрна біржа – це організація, що не фінансується з державного бюджету, тож додаткових витрат держави на розвиток біржової діяльності в Україні не передбачається. Навпаки, ми сплачуємо податки у повному обсязі. Аграрна біржа працює на рівних умовах з іншими приватними біржами та залишається при цьому лідером з організації біржової торгівлі. У 2012 та 2013 роках Аграрна біржа провела безліч навчальних заходів та тренінгів. Такі заходи дозволили пояснити переваги біржової торгівлі для багатьох учасників аграрного ринку. Сьогодні ми бачимо плоди нашої роботи – учасники ринку вирішують укладати біржові угоди саме на торговому майданчику Аграрній біржі”, – сказав Олександр Марюхніч.

Аграрна біржа сподівається, що учасники національного аграрного ринку стануть більш відкритими та прозоріше вестимуть власні торгові операції за допомогою біржової торгівлі, адже це дозволить знизити втрати від неефективної торгівельної діяльності та дозволить швидше впровадити нові біржові торгові інструменти, які неможливо запровадити зараз. Врешті решт, прозорий ринок можуть сформувати тільки учасники ринку, а біржа – є ринковим інститутом, що дозволяє спростити та здешевити діяльність учасників торгів.