За інформацією операторів ринку, європейська пшениця, яка майже весь тиждень сиділа на одному рівні, різко пішла в мінус. Трейдери нарешті відреагували на здешевлення американської пшениці, яке протягом останніх кількох сесій спостерігалося на сусідньому майданчику на СВОТ, викликане поліпшенням погодних умов в світовому пшеничному секторі.

За підсумками торгової сесії в Чикаго 30 травня котирування на пшеницю знизилися всього на 0,5% ($ 1,1 за тонну) – до $ 242,21 за тонну проти результату попередньої сесії. Що стосується цін на європейську зернову, то тут на розвиток тренда також вплинуло поліпшення ситуації з посушливими погодними умовами в ряді країн ЄС. Торги на майданчику MATIF завершилися різким здешевленням ф’ючерсів зернової на 2,2% (4,75 євро / т) досягнувши при цьому рівня 208 євро / т.

Що стосується південних регіонів США, то незважаючи на незначне погіршення стану посівів зернової, загальна ситуація все ж не викликає серйозних побоювань у трейдерів. Більш того, в деяких штатах врожайність зібраної пшениці демонструє результат вище середнього.

АПК – Інформ