Пшениця. На цьому тижні ф’ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили до максимуму за 10 місяців на побоюваннях, що спека і посуха в США та Австралії призведуть до скорочення врожаїв в цих країнах і пропозиції на ринку в цілому. Сильно вплинули на ринок новини про те, що Міжнародна зернова рада (IGC) 2 липня погіршила оцінку світового урожаю пшениці на 2012-2013 МР з 671 млн до 665 млн тонн проти 695 млн тонн у попередньому МР, через ослаблення перспектив виробництва зернових в РФ. Прогноз російського врожаю знижений на 6 млн тонн – до 49 млн тонн, Україна – на 1 млн тонн, до 13 млн тонн. В цілому, за оцінками Укргідрометцентру, посухою, яка посилюється аномально спекотною погодою, охоплено близько 50% посівів сільськогосподарських культур в країні.

На цьому фоні липневий ф’ючерс СВОТ на пшеницю зробив різкий ривок вгору показавши за чотири торгівельні сесії ріст з 7,26 дол до 8,24 дол/бушель. Зростання котирувань супроводжувались дуже низькими обсягами торгів (менше 30 000 контрактів), що характерно для контракту з близькою датою експірації. Поточна ціна контракту становить  8.08 дол/бушель.

Ф’ючерс з датою експірації в вересні долає щодня по 3-4% вартості, а поточна ціна становить 8,22 дол/бушель. Торгівельні сесії можна характеризувати як гіперактивні. Обсяги торгів долають відмітку 150 000 контрактів, а кількість відкритих позицій становить 173 680 контрактів.

Наразі на ринку пшениці відбувається технічний відкат. Проте фундаментальні новини та песимістичний настрій виробників  приносить на ринок багато попиту. Прогноз по ринку пшениці впевнено бичий, зростання цін буде продовжуватись до зміни погодних умов на територіях країн-виробників пшениці.

Кукурудза. Ф’ючерси на СВОТ на кукурудзу за останні 8 днів досягли найбільшого зростання за останні 3 роки. Ринок кукурудзи сьогодні демонструє цінове раллі. Основною причиною, що сприяло зростанню цін є активність азіатських трейдерів. Імпортери кукурудзи в країнах Азії, на яких припадає трохи менше половини світового імпорту, стурбовані посухою і зниженням виробництва кукурудзи в США і  найближчим часом азіатські виробники фуражу можуть активно укладати контракти на закупівлі великих партій майбутнього врожаю кукурудзи із США, а ця ситуація може підвищити ціни на кукурудзу, а також призвести до продовольчої інфляції. За словами трейдерів, більшість покупців з Азії, включаючи Японію і  Південну Корею, забезпечені запасами тільки до вересня. Японія Південна Корея разом закуповують близько 23 млн тонн кукурудзи, що становить чверть обсягу світових поставок.

В Україні знижено прогноз урожаю кукурудзи, він переглянутий з 21,2 до 20 мільйонів тонн. Експерти не виключають, що ця цифра буде переглядатися в подальшому.

Дії азіатських трейдерів принесли на ринок кукурудзи таку кількість попиту, що спричинило справжній ціновий вибух. Грудневий ф’ючерс зростає з гепами (ціновими розривами між закриттям та відкриттям торгівельних сесій) та торгується з надвеликими обсягами (понад 400 000 контрактів). Поточна ціна контракту становить 7.21 дол/бушель.

Ф’ючерс з датою поставки в липні коштує 7,69 дол/бушель, проте має наднизьку ліквідність (відкритий інтерес 11 342 контрактів, обсяг торгів менше 20 000 контрактів). Цінові коливання цього контракту, мають спекулятивний характер, оскільки дата його експірації настане через два тижні.

Коригування з пшеницею в цілому буде давати поштовх вгору ціні, а новини про погодні умови на ланах роблять дії основних гравців ринку кукурудзи різкими та спрямованими на активні покупки. Аналітики Аграрної біржі очікують зростання котирувань кукурудзяних контрактів до рівня 7,60 дол/бушель.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі

Category : Без категорії