Перепрофілювання спиртових заводів на виробництво біоетанолу дасть можливість підтримати цукрову галузь та вирішити проблему імпортозалежності від іноземних нафтопродуктів. Наразі підприємства, які займаються виробництвом цього альтернативного палива, можуть виробляти понад 300 тисяч тонн біоетанолу в рік. Про це, під час робочої поїздки на Київщину, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Узинський цукровий комбінат, який ми відвідали сьогодні, дає відповідь на те, як зберегти цукрову галузь в Україні, утримати стабільні ціни на цукор і зробити диференціацію доходів цукровиків. Ми бачимо яскравий приклад реалізації виробничого ланцюжка – з меляси, як побічного продукту виробництва цукру, підприємства отримують біоетанол», – зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також підкреслив, що, наразі, біоетанол вироблятимуть і приватні компанії, які мають відповідні ліцензії.

«Згідно з постановою Кабміну виробництвом біоетанолу займалися 12 державних спиртових заводів, на яких виробництво цього альтернативного палива може бути доведено до 300 тисяч тонн на рік. Тепер цей продукт мають право виробляти і приватні компанії. Це дасть можливість оптимізувати та зменшити залежності від імпорту нафтопродуктів», – зауважив очільник відомства.

Окрім цього, Міністр відзначив, що протягом 15 днів ДП «Укрспирт» надасть на розгляд програму переобладнання спиртових заводів, які не задіяні у виробництві харчового спирту, на виробництво біопалива.

Прес-служба Мінагрополітики