Виробництво в Україні пшеничного борошна за підсумками 2020/21 маркетингового року (МГ) знизиться на 9,7%, до 1,96 млн т, а експорт впав в 2,5 рази і складе менше 130 тис. т через зростання цін на пшеницю.

Статистика свідчить, що в Україні щорічно закривається кілька десятків підприємств-виробників борошна, в основному розташованих в сільській місцевості. Більшість даних виробництв є бюджетоутворюючими для своїх населених пунктів, так як цикл виробництва борошна забезпечує роботою до 100 чоловік.

Україна за останні 10 років суттєво наростила обсяги експорту зернових.

В 2020 р. на зарубіжні ринки було вивезено 51,3 млн т вітчизняного зерна. Це в 3,7 рази перевищує показник 2010 р, хоча і на 10% менше, ніж у рекордному 2019 р

Відзначається, що при цьому виручка від експорту українського зерна склала в минулому році $ 9,4 млрд.

Найбільшими покупцями вітчизняного зерна в 2020 р, як і раніше, були країни Азії, Африки та Європи.

В 2020 р в десятці найбільших покупців зерна в Україні відбулися зміни: Південна Корея і Лівія витіснили з ТОП-10 Ізраїль і Італію.

Таким чином, в список основних імпортерів вітчизняних зернових також увійшли:

Нідерланди – $ 519 млн;

Туреччина – $ 473 млн;

Туніс – $ 347 млн;

Бангладеш – $ 317 млн;

Корея – $ 282 млн;

Лівія – $ 265 млн;

Китай вперше очолив ТОП-10 імпортерів українських зернових в 2020 р.

В той же час, відмітимо, що Госпродпотребслужба постійно отримує нотифікації від експортних партнерів з-за проблем з зерном.

Україна потребує нової системи контролю якості зерна, яка вирішить існуючі проблеми.

«Ринок висококонкурентний, питання зараження українського зерна хворобами, шкідниками або насінням бур’янів може використовуватися в торгових конфліктах з метою ослаблення наших позицій в інтересах« третьої сторони », – прокоментувала Владислава Магалецька, голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

«Зараз ми будемо активно займатися цим питанням в рамках своїх повноважень. Фітосанітарна безпека стане одним із пріоритетів роботи Служби. Там є великий масив роботи, починаючи з організаційних питань, закінчуючи підготовкою нормативних документів », – зазначила Владислава Магалецька.

Залишити відповідь