Виробництво в Україні пшеничного борошна за підсумками 2020/21 маркетингового року (МГ) знизиться на 9,7%, до 1,96 млн т, а експорт впав в 2,5 рази і складе менше 130 тис. т через зростання цін на пшеницю.

Статистика свідчить, що в Україні щорічно закривається кілька десятків підприємств-виробників борошна, в основному розташованих в сільській місцевості. Більшість даних виробництв є бюджетоутворюючими для своїх населених пунктів, так як цикл виробництва борошна забезпечує роботою до 100 чоловік.

Україна за останні 10 років суттєво наростила обсяги експорту зернових.

В 2020 р. на зарубіжні ринки було вивезено 51,3 млн т вітчизняного зерна. Це в 3,7 рази перевищує показник 2010 р, хоча і на 10% менше, ніж у рекордному 2019 р

Відзначається, що при цьому виручка від експорту українського зерна склала в минулому році $ 9,4 млрд.

Найбільшими покупцями вітчизняного зерна в 2020 р, як і раніше, були країни Азії, Африки та Європи.

В 2020 р в десятці найбільших покупців зерна в Україні відбулися зміни: Південна Корея і Лівія витіснили з ТОП-10 Ізраїль і Італію.

Таким чином, в список основних імпортерів вітчизняних зернових також увійшли:

Нідерланди – $ 519 млн;

Туреччина – $ 473 млн;

Туніс – $ 347 млн;

Бангладеш – $ 317 млн;

Корея – $ 282 млн;

Лівія – $ 265 млн;

Китай вперше очолив ТОП-10 імпортерів українських зернових в 2020 р.

В той же час, відмітимо, що Госпродпотребслужба постійно отримує нотифікації від експортних партнерів з-за проблем з зерном.

Україна потребує нової системи контролю якості зерна, яка вирішить існуючі проблеми.

«Ринок висококонкурентний, питання зараження українського зерна хворобами, шкідниками або насінням бур’янів може використовуватися в торгових конфліктах з метою ослаблення наших позицій в інтересах« третьої сторони », – прокоментувала Владислава Магалецька, голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

«Зараз ми будемо активно займатися цим питанням в рамках своїх повноважень. Фітосанітарна безпека стане одним із пріоритетів роботи Служби. Там є великий масив роботи, починаючи з організаційних питань, закінчуючи підготовкою нормативних документів », – зазначила Владислава Магалецька.

One thought on “Ринок українського борошна. Прогноз ринку на 1 півріччя 2021р.”

  1. Жителі Київщини мають можливість змінити постачальника газу на більш вигідного в дистанційному режимі. Процедура займає орієнтовно 15 хвилин. Про це нагадав голова облдержадміністрації Василь Володін 18 січня. Президент України Володимир Зеленський вітає ухвалення урядом постанови щодо зменшення тарифів на газ для населення. Глава держави впевнений, що тарифи на комунальні послуги повинні бути соціально справедливими, а ринок газу має працювати за стандартами прозорої торгівлі та чесної конкуренції. «За прийнятим рішенням ціни на газ для населення знизяться на понад 30 . Ми разом працювали, аби знайти механізми для цього. Це рішення також спонукатиме гравців ринку працювати чесно та прозоро і насамперед турбуватися про свого клієнта, тобто простого українця», – зазначив Володимир Зеленський. Це рішення запроваджено у зв’язку з впливом пандемії коронавірусу COVID-19 на економічний стан, є тимчасовим, але відіграє важливу роль у встановленні справедливого ринку газу в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.