Як і прогнозував інформаційний відділ Аграрної біржі, в грудні минулого року, ф’ючерсні ціни на кукурудзу вчора на торгах на CBOT (Чикаго) пробили психологічний рівень в 7 $/бушель.

Причинами цього залишається високий попит з боку Китаю, країн Північної Африки, зниження прогнозу щодо врожаїв в Аргентині на 1,5 млн тонн та зростаючого обсягу переробки кукурудзи в біоетанол на фоні низьких перехідних запасів кукурудзи в США. Негативний прогноз міністерства сільського господарства США (USDA) щодо світового виробництва зернових в 2011 році оприлюденний вчора дає негативні перспективи в Причорноморському регіоні, що стимулює раллі на ринку зернових.

В Україні на ринку кукурудзи також спостерігається пожвавлення. Через наміри Уряду України збільшити обсяг експортних квот, зерноторгівельні компанії активізували закупівлі кукурудзи та пшениці. Кукурудза та пшениця зросли в ціні за минулий тиждень на 50-100 грн/т. Таким чином, ціни на основні зернові сформувалися на рівні 1520-1570 грн/т по кукурудзі та 1700-1750 по пшениці 3 класу.

Інформаційний відділ Аграрної біржі