Євросоюз видав ліцензії на експорт 106 тис. метричних тонн м’якої пшениці за тиждень з 28 грудня по 3 січня, згідно з офіційними підрахунками. По відношенню до минулого тижня відзначено значне зменшення показника. За попередній тиждень Зерновий комітет ЄС надав ліцензії на експорт 136 тис. метричних тонн м’якої пшениці.

За 27 тижнів поточного торгового сезону 2011-2012 було експортовано 7,36 млн. тонн пшениці. Це на 34% менше, ніж за 27 тижнів минулого МР, коли постачання пшениці ЄС на світовий ринок склало 11,20 млн. тонн. Відставання темпів експорту скоротилися.

Експортерам країн Євросоюзу в минулому році довелося перебувати в умовах серйозної конкуренції, оскільки Причорноморський регіон відновив свою активність на світовому ринку. Крім того конкуренція була посилена кількістю пропозиції пшениці походженням з країн Південної півкулі, зокрема, Австралії та Аргентини.

Протягом звітного тижня найбільшу експортну активність проявила Франція, яка видала ліцензії на продаж 53,25 тис. тонн пшениці. Румунія експортувала 44,3 тис. тонн зернової.

Також Євросоюз видав ліцензії на експорт 18,51 тис. тонн кукурудзи. У поточному сезоні експорт кукурудзи європейськими країнами досяг 1.71 млн. тонн. Практично весь обсяг був експортований Румунією – 14,2 тис. тонн.

exp.idk.ru