Президент України Віктор Янукович доручив уряду до червня 2013 р. підготувати проект закону про похідні фінансові інструменти (деривативи) та внести його на розгляд до Верховної Ради. Про це йдеться у національному плані дій на 2013 р. щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр. “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженому указом Президента України від 12 березня 2013 р. №128/2013.

Янукович доручив Міністерству фінансів України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Національному банку України (за згодою), Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) для підвищення стабільності та рівня капіталізації фінансової системи до червня 2013 р. внести на розгляд Верховної Ради України проекту закону України про похідні фінансові інструменти (деривативи).

Крім того, Янукович зобов’язав уряд внести на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до online casino Податкового кодексу України щодо податкового обліку операцій з деривативами та цінними паперами, оподаткування клірингової діяльності.

Також НКЦПФР, Нацбанк та Мінекономрозвитку Янукович зобов’язав у шестимісячний строк з дня офіційного опублікування закону про деривативи забезпечити нормативно-правове запровадження обігу деривативів на біржовому ринку.

РБК-Україна