Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні урядовий законопроект № 9026 «Про внесення змін до ст. 13 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” (щодо врегулювання розбіжностей при субсидування підприємств)”. За відповідний законопроект проголосували 271 народний депутат з мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Законопроект пропонує змінити терміни кредитної підтримки підприємств агропромислового комплексу, а також надати можливість сільськогосподарським підприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами не тільки в поточному році. Субсидуванню підлягає частина плати (процентів) за кредитом, сума якого використовується за цільовим призначенням на розвиток агропромислового комплексу. Кредитна субсидія надається у порядку та розмірі, визначених Кабміном:

а) для короткострокових кредитів – строком до 12 календарних місяців;
б) для середньострокових кредитів – строком до 36 календарних місяців;
в) для довгострокових кредитів – строком від 36 календарних місяців. При цьому кредитна субсидія за довгостроковими кредитами надається в межах 84 календарних місяців.

Також пропонується надати можливість сільськогосподарським підприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат не тільки в поточному році, а й у наступному році (за витратами, понесеними у минулому році) в межах 12 календарних місяців.
Розподіл коштів, передбачених у держбюджеті для надання фінансової підтримки підприємствам АПК через механізм здешевлення кредитів планується здійснювати в порядку, визначеному Кабміном.