Вартість пшениці в Україні досягла максимуму за останній рік – тільки за минулий місяць її ціна виросла на 13,5%, пише газета Коммерсант – Україна. Зростання викликаний подорожчанням зернових у світі, а експерти попереджають, що це ще не межа. На хлібобулочних підприємствах впевнені, що уряд буде утримувати ціни на хліб до виборів, після чого вони можуть різко піти вгору.

За останній тиждень – з 13 по 20 липня внутрішні ціни на пшеницю третього класу в Україні підвищилися на 5%, до $ 238 / т (з ПДВ), виходить з даних аналітичного центру Украгроконсалт, клієнтами якого є провідні міжнародні та українські трейдери, агрохолдинги, банки і фермерські господарства. Це максимальний рівень за останній рік – вище було тільки 1 липня 2011 року ($ 248 / т). Усього за останній місяць внутрішня ціна на пшеницю зросла на 13,4%, експортна – на 17,4%, до $ 310 / т (FOB Чорне море). Збільшується і вартість кукурудзи – за останній місяць внутрішня ціна підвищилася на 8,4% (до $ 201 / т), експортна – на 14% (до $ 278 / т).

Подорожчання зернових в Україні – наслідок спостережуваного протягом останнього місяця ралі цін на пшеницю і кукурудзу на Чиказькій товарній біржі (CME), говорить аналітик ІКDragon Capital Тамара Левченко. З середини червня вересневий ф’ючерс на пшеницю виріс на 34%, до $ 9,4 за бушель (близько $ 345 / т), на кукурудзу – на 38%, до 8,2 за бушель ($ 323 / т).

Зростання цін на зернові пов’язано зі зниженням прогнозів збору врожаю і складними погодними умовами в першу чергу в США, а також деяких інших регіонах світу.

Комерсанть