Українська та німецька сторони повинні спільно опрацювати схему стимулювання розвитку виробництва сільськогосподарської техніки українського виробництва. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк у ході переговорів з представниками німецької сільськогосподарської галузі.
«Уряд готовий забезпечити певні гарантії для того, щоб можна було робити підприємства по зборці техніки на території Україні. На першому етапі ми готові за рахунок державних коштів організувати лізинг, щоб надати підтримку виробникам », – зазначив М. Присяжнюк. Міністр додав, що для українських сільгоспвиробників зернового сегменту важлива також розвинена логістика: елеватори та склади для зберігання.
«Цього року урожай кукурудзи склав 24 млн. тонн, і тенденція ринку зернових така, що кукурудза має постійний ринок реалізації, відповідно потрібно збільшувати обсяги складів зберігання», – зазначив голова Мінагрополітики.
Крім технічного забезпечення українського АПК, Міністр обговорив з німецькими колегами перспективи вітчизняного насінництва.
«Також ми повинні з’ясувати, що потрібно зробити обом сторонам, щоб ефективно працювати на ринку насіння. Ми готові розробити й відпрацювати спільну співпрацю як з імпорту насіння на першому етапі, так і прихід компаній. Ми готові долучити до роботи у цьому напрямку деякі наші наукові інститути, щоб розвивати насінництво на їх базі», – додав М. Присяжнюк.
АПК-Інформ