Український гідрометеорологічний центр прогнозує зниження врожайності соняшнику через спеку на 15% – до 14 ц / га. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко. “Перший наш прогноз врожайності був 16,6 ц / га, це було в червні, і ми чекали 7 млн. т валового збору. За рахунок спеки і несприятливих погодних умов зниження врожайності, за нашим прогнозом, буде на 15% в середньому по всій Україні і середня врожайність становитиме 14 ц / га, тобто на 2,5 ц / га менше, а валовий збір – 6,9 млн. т. Валовий збір залишиться практично на раніше очікуваному рівні за рахунок того, що додалися додаткові площі “, – повідомила Адаменко.

За її словами, перший розрахунок очікуваного валового збору цієї культури Гідрометцентр робив виходячи з площі посівів соняшнику в 4,2 млн. га, а на сьогоднішній день, згідно заключним даними, площа посівів збільшена на 700 тис. га – до майже 5 млн. га .

Т. Адаменко зазначила, що ситуація з соняшником в поточному році нетипова – в південних і східних областях є повна загибель посівів, чого в принципі ніколи не було. Зокрема, в Дніпропетровській, Запорізькій і Херсонській областях загинуло від 5 до 10% посівів.

Інформаційна компанія “ПроАгро”