«Станом на 10 серпня 2012 р. в Україні завершився збір ранніх зернових культур на площі 9,7 млн. га. За результатами роботи сільськогосподарських суб‘єктів підприємництва зібрано 25,18 млн. т зерна, що на 7,57 млн. т менше, ніж у минулому році», — заявив в ході прес-конференції директор департаменту Міністерства аграрної політики і продовольства України Сергій Кваша.

Він констатував, що, виходячи з продовольчої потреби внутрішнього ринку в обсязі 5,2 млн т, в поточному році країна буде забезпечена хлібом у повному обсязі. Разом з тим настрій аграріїв більш песимістичний. Прогнози валового врожаю маркетингового 2012-2013 рр.. ставлять сільгоспвиробників на грань банкрутства, повідомляє ВКурсе.

За даними профільного міністерства, буде зібрано 45,3 млн. т зерна проти 56,7 млн. т минулого маркетингового року (на 20% менше). Разом з тим аналітики прогнозують щедрий урожай олійних культур.

Зокрема — ріпаку та сої, рентабельність яких коливається в межах 100% -150%. «Кернел Холдинг», найбільший в Україні виробник соняшникової олії, прогнозує, що обсяги зібраного ріпаку в поточному році збільшаться на 21%.

У свою чергу, експерти «АПК-Інформ» та Мінагропроду очікують рекордного за останні п’ять років урожаю сої — близько 3 млн т (на 35% більше). Обсяг експорту олійних культур в цьому році перевищить показники 2011-го на 29% і складе 3,47 млн. т.

При цьому шанси стати головною експортною олійною культурою має, в першу чергу, соя. Минулого тижня Мінагропрод погодив з Китаєм умови поставки українських зернових та олійних культур.

Домовленості досягнуті в ході чергового раунду двосторонніх переговорів у рамках підписаний 28 червня Меморандуму про співпрацю між Мінагропродом України та Експортно-імпортним банком Піднебесної.

Зокрема, досягнуто домовленості щодо фітосанітарної співпраці і найближчим часом пройдуть переговори з узгодження обсягів експорту української пшениці, кукурудзи, сої та ріпаку.

В даний час вже проводиться сертифікація зазначеної продукції на відповідність вимогам законодавства Китаю. Як відзначають в міністерстві, після виконання всіх офіційних процедур аграрії зможуть почати поставляти пробні партії продукції.

AgroNews