В даний час багато українських власників продовольчої пшениці інформують про те, що будуть готові активізувати продажі зернових, коли ціни попиту стануть вищими. Так, за даними АПК-Інформ, власники пшениці досить часто декларують ціни пропозиції на високоякісну пшеницю 2 класу на рівні 2000 грн / т, на пшеницю 3 класу – на рівні 1800 грн / т на умовах EXW.

Разом з тим, переробники продовольчого зерна озвучують закупівельні ціни на пшеницю 2 класу в діапазоні 1850-1950 грн / т СРТ, на пшеницю 3 класу – 1700-1800 грн / т на тих же умовах.

У зв’язку з цим темпи торгово-закупівельної діяльності на ринку залишаються невисокими. Багато покупців продовольчої пшениці повідомляють, що не готові підвищувати ціни попиту на зерно через несприятливу кон’юнктуру ринку борошна. При цьому учасники ринку відзначають, що подальший розвиток цінової ситуації багато в чому буде залежати від стану озимих після зими.

Варто додати, що ряд операторів ринку припускають, що зміни в торговельній діяльності на ринку зерна слід очікувати не раніше другої половини березня ц.р. Поряд з цим, частина переробників вважають, що, в першу чергу, варто очікувати збільшення кількості пропозицій пшениці 3 класу.

АПК – Інформ