Результат торгів станом на 2016-10-27: Соєві боби (CPT): 356 USD/MT (-6.81%)     |

Україні необхідно збільшити площу посівів кукурудзи на 9,1% – експерти

kukurudza_brusnycia

Україні необхідно збільшити площу посівів кукурудзи на 9,1% - до 5 млн. га. Таку думку висловили експерти в галузі агропромислового комплексу на науково-практичному семінарі в Національному науковому центрі "Інститут землеробства НААН", - передає прес-служба НААН.

"З урахуванням підвищеного попиту на зерно і олійну продукцію на внутрішньому і зовнішньому ринках і змін клімату вчені-аграрії рекомендують: збільшити площу посівів кукурудзи на зерно до 5 млн. га; частина посівів сої в групі олійних культур підвищити до 30% (2 млн. га); розширити посіви сорго в південному регіоні до 700 тис га; оптимізувати посіви соняшнику до рівня 3,5 млн. га (не більше 15% в сівозміні); оптимізувати посіви озимої пшениці до рівня 5, 5 млн. га ", - йдеться в повідомленні прес-служби.

В даний час площа посівів кукурудзи в Україні становить 4,579 млн. га. Таким чином, експерти пропонують збільшити існуючі посіви на 9,1%.

Крім того, на думку експертів, для збереження родючості грунтів та забезпечення сільгоспкультур збалансованим харчуванням необхідно збільшити до 2015 р. внесення мінеральних добрив під зернові культури в Україні, передбачити макроспеціалізацію регіонів, виділивши в Україні соєво-кукурудзяний пояс.

РБК-Україна

407 переглядів