Посіви цукрових буряків в Україну в ц.р. можуть скоротитися на 17,3% в порівнянні з торішніми – до 450 тис. га, вважає директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики і продовольства України Олександр Демидов.
“Ми плануємо, що і 500 тис. га (цукрових буряків. – Ред.) Не буде, буде значно менше – десь 450 тис. га”, – сказав він журналістам 21 березня у Києві.При цьому А.Демідов зазначив, що раніше регіони повідомляли про плани посіяти 500 тис. га цукрових буряків. Однак, за його словами, 23 березня області мають надіслати свої уточнені оцінки.
Серед причин скорочення посівних площ під буряком А.Демідов назвав перевиробництво цукру в поточному сезоні і падіння цін на нього.
У той же час експерт Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон вважає, що Україна в п.р. вдасться посіяти 0,5 млн. га цукрових буряків.
“Багато агрохолдинги і великі компанії, які домінують на ринку, заявляють про плани скорочення посівів, проте є багато відгуків індивідуальних сільгоспвиробників, що вони збираються сіяти цукровий буряк, незважаючи на низьку ціну”, – сказав він.
Як повідомлялося, валовий збір цукрового буряка в Україні в минулому році збільшився на 36,2%, як за рахунок розширення площ (на 4,8%), так і суттєвого збільшення врожайності (майже на 30%), і склав 18700000 . тонн.
Україна з буряка врожаю 2011 р. виробила 2,33 млн. тонн цукру проти 1,54 млн. тонн роком раніше.
Ємність внутрішнього рику цукру експерти оцінюють приблизно в 1,86 млн. тонн на рік.

Інтерфакс-Україна