За оцінками експертів АйЕсБі Агроконсалтинг, в поточному році завдяки сприятливим погодним умовам практично у всіх країнах, які виробляють цукор колишнього СНД збільшилося виробництво цукру з цукрового буряка. Так, за даними Національної Асоціації «Укрцукор», виробництво цукру в Україні перевищила рівень в 2,3 млн. тонн, що на 51% більше торішнього показника. При внутрішньому споживанні цукру в обсязі 1,8 млн. тонн і відсутності експорту на українському ринку очікується зниження внутрішніх цін нижче рівня світових.

Як заявляють учасники українського ринку, експорт цукру додатково стримується неможливістю повного відшкодування ПДВ. При цьому багато учасників вважають позитивним вилучення цукру з режиму вільної торгівлі з Росією, що дозволило не допустити імпорт цукру з території Митного союзу в четвертому кварталі 2011 року.

На сьогоднішній день, на український ринок продовжує надходити цукор з території Білорусії, що також негативно впливає на настрій учасників ринку. У свою чергу Національна Асоціація «Укрцукор» неодноразово зверталася до Уряду України з проханням про обмеження імпорту білоруського цукру на територію Україну, і як стало відомо країни Митного союзу з одного боку і України, з іншого вилучили цукор їх режиму вільної торгівлі при підписанні Договору про створення зони вільної торгівлі СНД.

Союзроссахар