Україна має намір продати Китаю по форварду 3 млн. т кукурудзи на суму $ 1 млрд. Про це журналістам під час українсько-китайської підкомісії з питань співробітництва в сфері сільського господарства повідомив міністр аграрної політики і продовольства М. Присяжнюк.

“Для нас зараз дуже важливо почати експортувати кукурудзу в Китай. Тому що Китай – найбільший імпортер кукурудзи, а ми маємо дуже великий потенціал, з огляду на те, що цього року ми посіяли кукурудзи на 1 млн. га більше, ніж у минулому”, – зазначив він.

М. Присяжнюк повідомив, що сьогодні буде підписано угоду між Державною продовольчо-зерновою корпорацією, одним з китайських банків і Мінфіном про форвардні закупівлі.

“Ми хотіли б, щоб протягом маркетингового року хоча б експортувати 3 млн. т. А 3 млн. т – це $ 1 млрд., який ми додатково залучимо в аграрний сектор країни”, – сказав міністр.

За його словами, торгівля буде фактично повністю відкрита для всіх комерційних компаній. “Це тільки в рамках цієї угоди 3 млн. т. Я думаю, що комерційні компанії точно знайдуть можливість збільшити цей обсяг”, – сказав М. Присяжнюк.

Нагадаємо, Україна в минулому році зібрала рекордний урожай кукурудзи в 22,8 млн. т. Зростання врожаю зумовили розширення посівних площ і сприятливі погодні умови, які дозволили збільшити врожайність до 60 ц / га.

ПроАгро