Станом на 17 жовтня трейдери експортували 3 мільйони 840 тисяч тонн зерна. Про це сказав на прес-конференції в медіа-холі УНН директор Департаменту економічного розвитку й аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Сергій Кваша.

“Станом на 17 жовтня з України експортовано 3 млн 840 тис. тонн зерна. Це приблизно на 1 млн менше, ніж за попередній маркетинговий рік. В цілому на 360 тис менше експортували пшениці і також на 400 тис тонн менше вивезли ячменю”, – повідомив С.Кваша.

За словами чиновника, Україна повинна щомісяця в середньому експортувати 2,5 млн тонн зерна для того, щоб вийти на експорт 26 млн тонн.

“Ми очікуємо, що можемо продовжити маркетинговий рік не лише традиційно до червня, а до серпня. Дуже складно буде в нинішніх умовах ефективно експортувати всю українську продукцію на зовнішні ринки”, – підкреслив він.

С.Кваша переконаний, що після підписання закону про скасування експортних мит на пшеницю та кукурудзу продаж за кордон зерна значно зросте.

Як повідомляв УНН, 19 травня Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий законопроект № 3387–VI “Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур”.

З початком дії експортних мит 1 липня зернотрейдери почали втрачати позиції на зовнішніх ринках. Експортери заявляли, що не можуть конкурувати з російськими компаніями, бо їхнє зерно щонайменше на 30 доларів за тонну дешевше українського. Мита на експорт зернових були встановлені на рівні 9-14% до 2012 року.

УНН