Зниження оцінок врожаю в ЄС, Канаді та Марокко лише частково компенсує збільшенням показників по Україні та Австралії, і обсяг світового виробництва в 2011-12 році оцінюється трохи нижче, ніж раніше – на рівні 133,6 млн. тонн.

Хоча це на 8% вище невтішного врожаю минулого року, низький рівень запасів на початок періоду означає, що загальний обсяг пропозиції залишається недостатнім.

В результаті, високі ціни обмежують використання ячменю, особливо в кормових цілях, і прогноз сукупного обсягу світового споживання знижений на 3,3 млн. тонн, до 136,2 млн. тонн.

Хоча оцінка перехідних запасів на кінець сезону, таким чином, переглянута в бік підвищення, рівень резервів, як все ще очікується, опуститься до чотирирічного мінімуму, враховуючи їх скорочення в ЄС, Канаді та США, інформує ІА “Казах-Зерно”.

Прогноз світової торгівлі залишається на колишньому рівні в 16,6 млн. тонн, підвищившись на 11% з минулорічного 13-річного мінімуму, головним чином, завдяки зростанню закупівель Саудівської Аравії.

Експорт ЄС і Україною залишається млявим, при цьому прогноз за останньою краъною знижений, проте показник по Аргентині зріс на ту ж величину. У 2011-12 році Австралія, згідно з прогнозом, буде найбільшим світовим експортером ячменю з об’ємом відвантажень в 4,2 млн. тонн.