Цукрові заводи Україна завершили поточний сезон переробки цукрових буряків та виробництва цукру. Про це повідомив 25 січня на прес-конференції в Києві голова правління національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор» Микола Ярчук.

За його словами, вже завершив роботу останній з працюючих заводів. «Вироблено 2,33 млн. тонн цукру при потребі внутрішнього ринку 1,86 млн. тонн», – сказав М. Ярчук.

За його словами, в поточному сезоні працює 77 цукрових заводів, середній вихід цукру по Україні склав 13,46, що майже на 2 од. більше минулого року. Він зазначив, що в поточному році врожайність цукрових буряків була високою – понад 360 ц / га, і якість цукрової сировини було набагато краще, ніж у минулі роки. При цьому М. Ярчук зазначив, що цінова ситуація, яка складається на ринку, несприятлива для виробників цукру.

За його словами, витрати в середньому по Україні на виробництво тонни цукру становлять 7,7 тис. грн., Тоді як ціна на ринку коливається на рівні мінімальної – 5,6-5,9 тис. грн / т.

«Ми вважаємо, що найближчим часом ситуація трохи вирівняється і буде стабільною до початку нового виробництва», – сказав М. Ярчук.

У минулому сезоні цукрові заводи виробили 1,545 млн. тонн бурякового цукру, що на 22% вище за показник сезону 2009 р. (1,267 млн. тонн).

АПК- Інформ