Світове перевиробництво в поточному році, а також продажі з боку спекулятивних фондів тиснуть на світовий ринок, викликавши хвилю технічних продажів. Липневий контракт на цукор-сирець на Нью-Йоркській товарно-сировинній біржі ICE, знизившись на 2,8% по відношенню до попередньої сесії, закрився на рівні 19,80 цент / фунт (436 дол.США за тонну). 

Це найнижчий рівень за останній 21 місяць. Додатковим дайвінгом ринку послужило ослаблення бразильського реала відносно долара, який також виявився на мінімальному за три роки рівні. Це дозволяє здійснювати міжнародні продажі на більш вигідних для бразильських виробників умовах. Після аналізу тенденцій, даний сценарій світового ринку цукру був спрогнозований експертами Асоціації цукровиробників держав-учасниць Митного союзу, які одноголосно прийшли до єдиної думки, що з II кварталу 2012 року можна очікувати різке зниження цін .

Враховуючи високі внутрішні виробничі показники, експерти вийшли з ініціативою введення сезонного імпортного мита. Діюче на сьогоднішній день сезонне імпортне мито в розмірі 140 дол.США за тонну, в сукупності зміцнюються доларом з кінця квітня, дозволяє стабілізувати внутрішні ціни на цукор після місячного зниження. На думку аналітичної служби Союзроссахара, середні ціни в основних сахаровиробничих регіонах Російської Федерації встановилися на рівні 24,5 руб / кг (з ПДВ), при цьому наголошується, що справедлива ціна оцінюється в 25,5 руб / кг.

Цей рівень цін включає в себе витрати як на виробництва так і по зберіганню і фінансуванню. Внутрішні ціни на цукор за рахунок сформованого рівня підтримки та альтернативної собівартості виробництва цукру , при діючих світових цінах на цукор-сирець і премію за доставку, оцінюються експертами в 26,4 руб / кг, що відповідає серпню 2011 року. Контракт на цукор-сирець на FORTS закрився на значенні 13,9 пункту (-3,062%). Обсяг торгів склав 1207 контрактів, або 17,241 млн. руб. Кількість відкритих позицій за підсумками сесії – 8760 контрактів. Станом на 23 травня ц.р. вартість цукру білого на Лондонській біржі (серпневий контракт) склв 555,20 дол США за тонну, зміна до попереднього дня біржових торгів склало – 13,50 дол США за тонну в бік зниження.

У вівторок агрокотирування на CBOT почали знижуватися. Пшеничні контракти падають, перервавши ралі, тому що трейдери прагнуть фіксувати прибуток після нещодавнього зльоту цін. Настали сприятливі погодні умови в США, за даними урядового звіту, охолодили занепокоєння щодо засухи. Тиск на пшеницю також зробило зниження кукурудзяних і соєвих ф’ючерсів. Зниження в цих секторах також відбувалося на тлі охолодження занепокоєнь про погоду. Кукурудза впала на 6% за підсумками вчорашньої торгової сесії. Напередодні вартість пшениці досягла нової максимальної за 8 місяців позначки на тлі посушливої ​​погоди в основних районах вирощування пшениці Росії та спекотної погоди в Великих рівнинах США

РОССАХАР