Ціни на цукор в перспективі можуть знову зрости, запевняють аналітики. Дощова погода в Бразилії, найбільшому світовому виробнику солодких ласощів, і дефіцит опадів в Індії, що займає 2 місце за обсягами виробництва цукру в світі, послужили основою для подібних припущень.

В результаті надмірних опадів у травні і червні виробництво цукру в бразильському регіоні center south скоротиться на 29%, до 6,7 млн. тонн в сезоні 2012-13. Рівень мусонів в Індії, на частку яких припадає 70% всіх опадів в країні, починаючи з 1 червня був на 22% нижче середнього показника за останні 50 років.

На думку експертів, якщо мусони і далі будуть відставати від наміченого графіка, то це негативно позначиться на запасах цукру в першій половині 2013 року.

Подальші затримки врожаю в Бразилії можуть сприяти короткостроковому підвищенню цін на продукт. Цукор-сирець зріс в ціні на 8,2% минулого місяця на біржі в Нью-Йорку, так як дощі затримали збір урожаю і експортні поставки з Бразилії.

В даний час цукровий ринок збалансований завдяки поставкам з Індії і Таїланду, які компенсують дефіцит бразильського продукту.

Попит з боку Китаю, який був досить високим, швидше за все, знизиться. Держава імпортувало 2,33 млн. тонн цукру за перші 8 місяців 2011-12 сезону. Це вище 840 тис. тонн закуплених в аналогічний період минулого року, відзначила Міжнародна Організація цукру.

Уповільнення китайського імпорту виступить знижувальним фактором для цін на цукор на світових товарних ринках.

Цукор на торгах в Нью-Йорку буде продаватися в середньому по 21,7 цента за фунт в поточному році. Це нижче колишніх оцінок в 22 центи. У 2013 році ціна на солодкий продукт на сировинних ринках в середньому буде дорівнювати 22,4 центам. Більш ранні оцінки аналітиків – 19 центів за фунт.

UBR