Світові ціни на продовольство в лютому встановили новий рекорд, повідомила сьогодні Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO). У лютому продовольчий індекс FAO, що включає ціни на 55 основних продуктів харчування (у тому числі зерно, олійні культури, молочні продукти, м’ясо, цукор), виріс на 2,2%, до 236 пунктів, передає РБК daily з посиланням на Bloomberg.

У січні індекс FAO досяг позначки 230,7 пункту – найвищого показника з 1990 р., коли організація почала вести подібні підрахунки. Примітно, що за останні дванадцять місяців ціна пшениці на Чиказькій товарній біржі виросла на 58%, а кукурудзи – на 87%.

Експерти пов’язують зростання цін на продовольство з торішніми неврожаями в багатьох регіонах світу (країнах Європи, Північної Америки, а також Канаді та Росії), а також з нинішньою дестабілізацією обстановки в країнах Північної Африки та Близького Сходу. Свою лепту вносять і ціни на нафту, які вже перевалили за позначку 100 дол. за барель.
У той же час експерти відзначають, що нинішня ситуація не є такою ж небезпечною, як при стрибку цін в 2008 р. Справа в тому, що на тлі стрімкого зростання цін на зернові залишається досить стабільною ціна на рис. За останній рік ця культура, яка є основною більш ніж для половини населення світу, подорожчала лише на 6,5%.
За розрахунками FAO, виробництво продовольства у світі має зрости на 70% у період з 2010 по 2050 рр., тому що населення планети до середини цього століття досягне 9 млрд людей, а зростання добробуту приведе до збільшення споживання м’яса і багатьох інших повсякденних продуктів.

РБК – Україна