За підсумками попереднього тижня, фрахтові ставки малотоннажних і великотоннажних суден для транспортування зерна з основних українських портів Чорного і Азовського морів продемонстрували знижувальну тенденцію. Так, перевалка зерна на малотоннажних судах в басейні Азовського і Чорного морів знизилася на $ 4 і $ 2 відповідно проти відповідних показників за попередній тиждень, в той час, як вартість перевалки 25 тис. тонн ячменю на великотоннажних балкерах Причорномор’я в напрямку Алжиру залишилася без змін – $ 28 -29 за тонну.

Зокрема, рівень фрахтової ставки на перевалку 5 тис. тонн зерна з Одеського МТП в напрямку Єгипту склав $ 35-36 за тонну, в той час, як реалізація аналогічного обсягу зерна до Туреччини була озвучена на рівні $ 24 (за умови вивантаження в портах Чорного моря ) і $ 28 (за умов розвантаження у портах Мармурового моря) за тонну. Крім того, відвантаження 25 тис. тонн пшениці з вищевказаного порту в бік Єгипту обійдеться в $ 20 за тонну.

Відзначимо, що вартість транспортування кукурудзи з Іллічівського МТП та Миколаївського МТП в напрямку Єгипту також знизилася на $ 2 проти даних, озвучених тижнем раніше. Зокрема, вартість фрахту на перевалку вищевказаної культури в Єгипет становить $ 32-33 за тонну (Іллічівський МТП) і $ 43 за тонну (Миколаївський МТП), в той час, як відвантаження в бік Туреччини – від $ 29 до $ 30 за тонну (Миколаївський МТП) в залежності від порту вивантаження.

Що стосується вартості фрахту на «малотоннаж» в акваторії Каспійського моря, де в основному розташовані порти Казахстану, варто зазначити, що протягом попереднього тижня ніяких змін тут не спостерігалося.

АПК-Інформ