Соя дорожчає на світових ринках через загрозу американському урожаю

Соя дорожчає на світових товарних біржах протягом трьох торгових сесій поспіль. Надзвичайно спекотна посушлива погода може підштовхнути американських фермерів до скорочення посівних площ – подібні спекуляції стали основною причиною зростання котирувань на біржах, відзначає ІА “Казах-Зерно”.

Спека, мала кількість опадів і вітряна погода значно зменшили вологість грунту в більшості південних регіонів Середнього Заходу і долині ріки Міссісіпі протягом останніх трьох днів, зазначили метеорологи. Дощі, які розпочнуться 31 травня, можуть виявитися не в змозі зменшити стрес, випробовуваний посівами від занадто високих температур.

Соєві ф’ючерси для липневої поставки сьогодні подорожчали на 0,3% і зафіксувалися на позначці 13,8675 долара за бушель (27,3 кг) на Чиказькій товарній біржі. Раніше, в попередні дві торгові сесії ціни на сою зросли на 1,4%.

У поточному місяці вартість бавовни знизилася на 7,9%, скоротивши 15%-ве зростання котирувань в поточному році. Спекотна посушлива погода в Південній Америці стала причиною скорочення врожаю, а також збільшила попит на американські поставки.

Ф’ючерси для листопадової поставки, після збору врожаю, виросли в ціні на 0,3%, до 12,935 доларів за бушель (27,3 кг).

За даними на 20 травня, фермери засіяли соєю 76% від запланованої площі.Це вище середнього показника за останні 5 років (42%).

Відсоток схожості склав 35%. Це також перевищило торішній показник в 10%.

США були найбільшим світовим виробником і експортером сої в минулому році. Соя – другий за величиною врожай в Штатах після кукурудзи. Його вартість в 2011 році склала 35,8 млн. доларів.

Казах-зерно