Соя дорожчає на світових товарних біржах протягом трьох торгових сесій поспіль. Надзвичайно спекотна посушлива погода може підштовхнути американських фермерів до скорочення посівних площ – подібні спекуляції стали основною причиною зростання котирувань на біржах, відзначає ІА “Казах-Зерно”.

Спека, мала кількість опадів і вітряна погода значно зменшили вологість грунту в більшості південних регіонів Середнього Заходу і долині ріки Міссісіпі протягом останніх трьох днів, зазначили метеорологи. Дощі, які розпочнуться 31 травня, можуть виявитися не в змозі зменшити стрес, випробовуваний посівами від занадто високих температур.

Соєві ф’ючерси для липневої поставки сьогодні подорожчали на 0,3% і зафіксувалися на позначці 13,8675 долара за бушель (27,3 кг) на Чиказькій товарній біржі. Раніше, в попередні дві торгові сесії ціни на сою зросли на 1,4%.

У поточному місяці вартість бавовни знизилася на 7,9%, скоротивши 15%-ве зростання котирувань в поточному році. Спекотна посушлива погода в Південній Америці стала причиною скорочення врожаю, а також збільшила попит на американські поставки.

Ф’ючерси для листопадової поставки, після збору врожаю, виросли в ціні на 0,3%, до 12,935 доларів за бушель (27,3 кг).

За даними на 20 травня, фермери засіяли соєю 76% від запланованої площі.Це вище середнього показника за останні 5 років (42%).

Відсоток схожості склав 35%. Це також перевищило торішній показник в 10%.

США були найбільшим світовим виробником і експортером сої в минулому році. Соя – другий за величиною врожай в Штатах після кукурудзи. Його вартість в 2011 році склала 35,8 млн. доларів.

Казах-зерно