У травні на ринках переважала невпевненість через вельми неясних перспектив світового виробництва зернових та олійних культур. В результаті це призвело до посилення волатильності цін. Крім того, це також частково відображало зростання стурбованості стану  світової економіки на тлі проблем єврозони.

На цьому тлі відбулося помітне зміцнення долара США, що призвело до змін експортних котирувань в доларах.

Хоча спочатку перспективи світового виробництва пшениці були в цілому сприятливими, потім ринки різко пішли вгору в міру погіршення прогнозів на врожай, передає ІА “Казах-Зерно” з посиланням на Міжнародну Раду по зерну.

Ціни на кукурудзу в США стрімко пішли вниз після коректування оцінок про попит та пропозицію в бік зниження, включаючи перевищення звичайне прогнозоване зростання врожайності в 2012-13 році. За цим пішло настільки ж різке відновлення, зважаючи на брак найближчих запасів і зміцнення ринку пшениці, однак потім ринок знову пішов вниз під тиском хороших погодних умов на початку сезону.

Ціни на рис у Таїланді значно зросли на тлі інтервенційних урядових закупівель і нових експортних продажів.

Після недавнього зміцнення ціни на сою почали знижуватися на тлі ослаблення на зовнішніх ринках. При цьому зміцнення долара і ознаки падіння попиту з боку Китаю, зниження позначилися на ф’ючерсах в США.

 “Казах-Зерно”