Результат торгів станом на 2016-10-27: Соєві боби (CPT): 356 USD/MT (-6.81%)     |

Прогноз: У цьому сезоні площі під основними овочами знизяться на 20%

246988

Учасники ринку очікують, що в цьому сезоні площі під основними овочами - картоплею, цибулею, морквою і буряком - знизяться на 15-20%. Причина скорочення виробництва - надлишок плодоовочевої продукції на ринку, залишки якої фермери утилізують до цих пір. Площі під основними овочевими культурами - картоплею, цибулею, морквою і буряком - в цьому сезоні в Україні скоротяться на 150-20%. Такий прогноз "Делу" озвучив глава компанії "Агрохолдинг" (ТМ "Вовка-морквина", "Ваші овочі") Сергій Завгороднюк.

"Через перевиробництва минулого року, і низьких цін на продукцію, в цьому році овочів буде посіяно менше, - сказав експерт. - Ми очікуємо зниження 15-20% до минулого року по групі картопля, морква, цибуля і буряк".

При цьому він підкреслив, що компанії-виробники високоякісної, сертифікованої плодоовочевої продукції в меншій мірі залежні від цього тренда, тому що навіть в сезон перевиробництва на ринку спостерігався дефіцит такого товару.

"Найбільш показовий приклад картопля - загальне виробництво в Україні становить близько 20 млн. тонн, але торгується з цього обсягу тільки 3 млн. тонн. І навіть з цих 3 млн. тонн хорошої картоплі дуже мало, - говорить топ-менеджер. - Тому незважаючи на перевиробництво, в Україні продовжують завозити картоплю ".

Він також зазначив, що "Агрохолдинг" цього року має намір розширити посівні площі під ключовими овочевими культурами.

Нагадаємо, що в квітні в Україні почалася масова утилізація фермерами залишків рекордного врожаю, які почали псуватися через підвищення температури повітря.

"Цей процес йде і зараз, залишки просто викидаються, - говорить Сергій Завгороднюк. - Я думаю, пропало 20-30%. Це дуже великі цифри".

Як повідомляло "Дело", в Україні в 2011 році був зібраний рекордний обсяг овочів. Зокрема, урожай картоплі перевищив самі сміливі прогнози.

ДОВІДКА Компанія "Агрохолдинг" заснована в 2004 році, як оптове підприємство - оператор українського ринку овочів. Спеціалізація компанії - вирощування, заготівля, зберігання, передпродажна підготовка, оптовий і роздрібний продаж свіжих овочів.

ТОВ "Агрохолдинг" працює за принципом повного циклу виробництва "Від поля - до споживача".

AgroNews

519 переглядів