Учасники ринку очікують, що в цьому сезоні площі під основними овочами – картоплею, цибулею, морквою і буряком – знизяться на 15-20%. Причина скорочення виробництва – надлишок плодоовочевої продукції на ринку, залишки якої фермери утилізують до цих пір. Площі під основними овочевими культурами – картоплею, цибулею, морквою і буряком – в цьому сезоні в Україні скоротяться на 150-20%. Такий прогноз “Делу” озвучив глава компанії “Агрохолдинг” (ТМ “Вовка-морквина”, “Ваші овочі”) Сергій Завгороднюк.

“Через перевиробництва минулого року, і низьких цін на продукцію, в цьому році овочів буде посіяно менше, – сказав експерт. – Ми очікуємо зниження 15-20% до минулого року по групі картопля, морква, цибуля і буряк”.

При цьому він підкреслив, що компанії-виробники високоякісної, сертифікованої плодоовочевої продукції в меншій мірі залежні від цього тренда, тому що навіть в сезон перевиробництва на ринку спостерігався дефіцит такого товару.

“Найбільш показовий приклад картопля – загальне виробництво в Україні становить близько 20 млн. тонн, але торгується з цього обсягу тільки 3 млн. тонн. І навіть з цих 3 млн. тонн хорошої картоплі дуже мало, – говорить топ-менеджер. – Тому незважаючи на перевиробництво, в Україні продовжують завозити картоплю “.

Він також зазначив, що “Агрохолдинг” цього року має намір розширити посівні площі під ключовими овочевими культурами.

Нагадаємо, що в квітні в Україні почалася масова утилізація фермерами залишків рекордного врожаю, які почали псуватися через підвищення температури повітря.

“Цей процес йде і зараз, залишки просто викидаються, – говорить Сергій Завгороднюк. – Я думаю, пропало 20-30%. Це дуже великі цифри”.

Як повідомляло “Дело”, в Україні в 2011 році був зібраний рекордний обсяг овочів. Зокрема, урожай картоплі перевищив самі сміливі прогнози.

ДОВІДКА Компанія “Агрохолдинг” заснована в 2004 році, як оптове підприємство – оператор українського ринку овочів. Спеціалізація компанії – вирощування, заготівля, зберігання, передпродажна підготовка, оптовий і роздрібний продаж свіжих овочів.

ТОВ “Агрохолдинг” працює за принципом повного циклу виробництва “Від поля – до споживача”.

AgroNews