Ціна на продовольчу пшеницю може піднятися найближчим часом до 1800 гривень за тонну. Про це сказав на прес-конференції в медіа-холі УНН директор Департаменту економічного розвитку й аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Сергій Кваша.

С.Кваша очікує, що ціни на пшеницю піднімуться. Проте, наголошує він, не варто сподіватися на те, що вони зростуть до 2 тис грн. “Але найближчим часом, мені здається, масштаб 1800 грн для зерна продовольчого є орієнтиром”, – переконаний чиновник.

За словами генерального директора Українського клубу аграрного бізнесу Володимира Лапи, сьогодні є досить велика відмінність між цінами пропозиції товаровиробників і реальною ціною на пшеницю.

“Що стосується пшениці, то ми бачимо досить велику відмінність між цінами пропозиції, які декларують сільгоспвиробники, це як правило 1600-1700 грн за тонну, і закупівельними цінами, які на внутрішньому ринку становлять 1500 грн, на експортному – 1450 грн за тонну. Тобто, в кращому випадку, якщо закон про скасування експортного мита президент підпише, то ціни попиту дещо підтягнуться до цін пропозиції. Себто, такого глобального підвищення цін не відбудеться. Це лише дозволить розблокувати торгівлю”, – зазначив експерт.

Водночас, за словами В.Лапи, не буде зміни ціни на ячмінь. “З одного боку, ціни на ячмінь, у порівнянні з цінами на продовольчу пшеницю, кращі. Збереження експортних мит на ячмінь має досить негативний сигнал. Ячмінь перетворюється з культури, яка є пріоритетом сільгоспвиробників, на культуру, яку вимушені сіяти з точки зору сівообігу. І збереження мит тільки сприятиме цьому процесу”, – додав він.
Нагадаємо, за повідомленням Української аграрної конфедерації, завдяки перспективам швидкого скасування мит на експорт зерна ціна на кукурудзу протягом останніх днів зросла на 100-150 грн до 1500-1550 грн. за тонну.

УНН